Diecezjalna Pielgrzymka młodzieży z VIII klas szkoły podstawowej do Lichenia „Eucharystia daje życie”

2019-09-30

Ponad 4 tysiące uczniów ostatnich klas szkół podstawowych zgromadziło się w bazylice pw. Najświętszej Maryi Panny Licheńskiej w związku z pielgrzymką ósmoklasistów z diecezji włocławskiej. Wśród zgromadzonej młodzieży znaleźli się również uczniowie naszej szkoły Myślą przewodnią dnia skupienia dla młodzieży było hasło nowego roku duszpasterskiego 2019/2020 „Eucharystia daje życie”.
Ewangelizację poprzedzającą wspólną Eucharystię w bazylice poprowadził franciszkanin, o. Łukasz Buksa OFM wraz z ks. prał. Michałem Krygierem, dyrektorem Wydziału Duszpasterstwa Ogólnego Kurii Diecezjalnej we Włocławku i zespołem Jordan ze Zduńskiej Woli. W tym czasie młodzi ludzie, obecni w licheńskiej świątyni, mogli skorzystać z sakramentu pokuty i pojednania.
W samo południe rozpoczęła się uroczysta Msza Św., której przed Cudownym Obrazem Matki Bożej Licheńskiej przewodniczył ks. bp Wiesław Alojzy Mering, ordynariusz diecezji włocławskiej. Eucharystię koncelebrowało 95 kapłanów.
Przed zakończeniem Mszy Św. bp Wiesław Alojzy Mering poświęcił różańce, które otrzymali wszyscy młodzi ludzie uczestniczący w diecezjalnej pielgrzymce klas ósmych do Matki Bożej Licheńskiej.