ŚLUBOWANIE KLASY PIERWSZEJ 14.10.2020R.

2020-10-14

Ślubowanie klasy pierwszej w SP w Przybranowie  odbyło się 14 października o godz.10.00. Ze względu na panującą w ostatnim czasie pandemię miało nieco inny charakter niż zazwyczaj. Uczniowie wraz z rodzicami i wychowawczyniami zawiadomili o mającej odbyć się uroczystości: Uczniów, Grono Pedagogiczne, Pana Dyrektora, Pracowników Obsługi, Radę Rodziców, byłą Dyrektor Panią Barbarę Kuraczyk. Uczestniczyła ograniczona ilość osób: dzieci, jedno z rodziców, Dyrektor szkoły - Pan Dariusz Stępiński, wychowawczyni - Pani Iwona Purgat,  nauczyciel współorganizujący - Pani Małgorzata Hejdysz, pracownik obsługi – Pan Arkadiusz Jakóbczak.  Poczet Sztandarowy reprezentowali rodzice uczniów klasy pierwszej: Pani Kinga Wencel, Pani Milena Jakóbczak, Pan Michał Fischer, którzy są absolwentami SP Przybranowo.
   Uroczystość prowadziła wychowawczyni P. Iwona Purgat wspólnie z nauczycielem współorganizującym P. Małgorzatą Hejdysz.  Wychowawczyni odebrała Ślubowanie uczniów. Następnie Dyrektor - Pan Dariusz Stępiński pasował pierwszaków na uczniów.
   P. Dyrektor, Grono Pedagogiczne, starsze koleżanki i starsi koledzy przyjęli klasę pierwszą w poczet uczniów Szkoły Podstawowej w Przybranowie im. mjr. Henryka Dobrzańskiego „Hubala”. W dniu uroczystości klasa liczyła dwanaścioro uczniów: Oskar Czarnecki, Zuzanna Fischer, Oskar Jakóbczak,  Gabriela Lewandowska, Szymon Matuszewski, Olaf Nowacki, Bartłomiej Ofiarski, Miłosz Ryszewski, Karina Serocka,  Dominika Sokół,  Liliana Szkołuda,  Jan Wencel.
   W dniu 19.10.2020r. dołączyła do pierwszej klasy uczennica:
Natalia Leszczyńska- Strych.
   Dzieci otrzymały dyplomy oraz znaczki i dokonały podpisu w postaci odcisku palca. Uczniowie wykonali część artystyczną pt. "Pierwszaki". Otrzymali gromkie brawa za piękny występ. Odebrali życzenia i prezenty. O pierwszakach tradycyjnie nie zapomniała klasa ósma przekazując życzenia i upominki.  Uroczystość upłynęła w miłej atmosferze.