Święto Patrona - mjr. Henryka Dobrzańskiego

2018-11-30

30 listopada obchodziliśmy coroczne Święto Szkoły upamiętniające naszego patrona, mjr. H. Dobrzańskiego „Hubala”. Tym razem było ono jednak wyjątkowe, ponieważ w roku 2018 przypadło 100-lecie niepodległości Polski. W związku z tym korytarz był ozdobiony pięknymi biało – czerwonymi latawcami wykonanymi przez naszych uczniów. Okolicznościowa tablica również mieniła się polskimi barwami narodowymi i widniał na niej portret patrona wykonany przez  uczennicę klasy VIII.

Obchody Święta Szkoły uświetnili swoją obecnością: p. Bożena Świątkowska, przewodnicząca Komisji Oświaty, p. Barbara Kuraczyk i p. Michał Guślakow, radni naszej gminy, p. Michał Kuraczyk, sołtys wsi Przybranowo, p. Tadeusz Kreps,  prezes Ogólnopolskiego Społecznego Stowarzyszenia „Misja pojednania”, p. Małgorzata Królak, Przewodnicząca Rady Rodziców oraz ksiądz Andrzej Zdzienicki,  proboszcz parafii Służewo. Ta patriotyczna uroczystość rozpoczęła się mszą świętą w intencji naszego patrona. Pan Dariusz Stępiński, dyrektor szkoły   w swoim przemówieniu przywołał postać majora Henryka Dobrzańskiego, wskazując na wzorce, jakie można czerpać z jego postawy i dokonań oraz  podsumował działania, które podjęła nasza szkolna społeczność w związku z 100 rocznicą odzyskania niepodległości przez Polskę. Następnie uczniowie z klas V - VIII zaprezentowali inscenizację poetycko – muzyczną pt. W hołdzie Bohaterom.