Szkolny Konkurs Wiedzy o Krajach Anglojęzycznych i Niemieckojęzycznych

2018-10-30

W dniu 30.10.2018. odbył się Szkolny Konkurs Wiedzy o Krajach Anglojęzycznych i Niemieckojęzycznych. Konkurs został zorganizowany przez: panią Monikę Przeździęk- nauczycielkę języka angielskiego oraz panią Paulinę Frątczak- Zupę- nauczycielkę języka niemieckiego. W dekoracji sceny wykorzystano plakaty uczniów oraz nauczycieli językowców. Konkurs poprzedzony był  wspólną zabawą z publicznością, która polegała na zaśpiewaniu piosenki pt. ,,Panie Janie” w trzech różnych językach. Uczniowie klas  I-III zaśpiewali w języku  polskim, klas IV-VI  w języku angielskim, klas VII-VIII w języku niemieckim.

Każdy język ma swoje łamańce językowe np. w języku polskim jest to  stół z powyłamywanymi nogami. Cztery chętne osoby bez problemu przeczytały tak trudne do wypowiedzenia zdania w języku angielskim i niemieckim byli to: Szymon Królak, Dominik Rybczyński, Bartłomiej Stępiński, Wiktoria Wencel. Cała impreza zakończyła się konkursem  Wiedzy o Krajach Anglojęzycznych i Niemieckojęzycznych.  Konkurs przeznaczony był   dla uczniów klas VII - VIII .  Laureatami konkursu zostali:

Wiktoria Lewandowska- I miejsce, Kamil Paczkowski- II miejsce, Roksana Lewandowska- III miejsce.

Uczniowie zaskoczyli nas swoją wiedzą, mieliśmy wrażenie, że zaciekła walka o pierwsze miejsce nigdy się nie skończy. Wszyscy zostali poczęstowani cukierkami a zwycięzcy otrzymali nagrody książkowe. Dzień Języków Obcych połączył elementy nauki i zabawy oraz stanowił niezwykłą motywację do działania zarówno dla nauczycieli, jak i uczniów. Za wspólną zabawę wszystkim bardzo dziękujemy, a laureatom jeszcze raz gratulujemy!