All

WAŻNE NUMERY TELEFONÓW

GDZIE SZUKAĆ POMOCY?

MIEJSCA DYSTRYBUCJI TABLETEK JODKU POTASU W GMINIE ALEKSANDRÓW KUJAWSKI

W związku ze standardowymi procedurami Zarządzania Kryzysowego z uwagi na możliwość wystąpienia potencjalnego zagrożenia radiacyjnego Wójt Gminy Aleksandrów Kujawski Andrzej Olszewski informuje, iż miejscami dystrybucji tabletek jodku potasu na terenie Gminy Aleksandrów Kujawski są szkoły podstawowe.

W razie wystąpienia zagrożenia radiacyjnego, o czym poinformują media, należy niezwłocznie udać się do najbliższego punktu dystrybucji niezależnie od miejsca zamieszkania (do miejsca najbliższego gdzie aktualnie się znajdujemy np. punktu dystrybucji w Toruniu jeżeli tam będziemy przebywać, nie ma rejonizacji) i pobrać tabletki dla siebie, rodziny (tabletki jodku potasu wydawane są wyłącznie osobom dorosłym).

Jeżeli nie ma przeciwskazań tabletki powinny być przyjęte najlepiej w ciągu 2 godzin od wystąpienia zagrożenia (przyjęcie tabletek w ciągu 8 godzin od ekspozycji na działanie promieniowania nadal pozostaje korzystne).

Informacje dot. zalecanego dawkowania tabletek, ulotka farmaceutyczna produktu oraz inne istotne wskazówki znajdują się w załączonych plikach. Prosimy o dokładne zapoznanie się z informacjami w nich zawartymi z uwagi na ostrzeżenia i środki ostrożności, które w razie wątpliwości powinny być skonsultowane z lekarzem.

BROSZURA INFORMACYJNA - PROFILAKTYKA JODOWA- JODEK POTASU

ULOTKA PRODUCENTA POLFATZF

Zobacz wszystkie aktualności

Przybranowo 46