Klasa VI i VII w Kalinowym Zakątku

2017-12-07

Dzięki wsparciu finansowemu Pełnomocnika Wójta Gminy ds. profilaktyki i rozwiązywania problemów alkoholowych, Pani Anny Wójcik, w dniu 07.12.2017 młodzież z naszej szkoły z klas VI i VII wyjechała do stadniny koni „Kalinowy Zakątek” do miejscowości Rożno–Parcele. Uczestniczyła tam w warsztatach profilaktycznych prowadzonych przez pedagoga – socjoterapeutę z Poradni–Psychologiczno Pedagogicznej w Aleksandrowie Kujawskim, Panią Lidię Czyżniejewską.
    Warsztaty miały na celu w dostępnej formie przybliżyć uczniom problem uzależnień od środków psychoaktywnych, uświadomić z jaką łatwością można popaść w uzależnienia oraz jakie niebezpieczeństwa i zagrożenia niosą one ze sobą.
    Młodzież miała również okazję wspólnie uczestniczyć w różnorodnych grach i zabawach, spróbować jazdy konnej i przekonać się w sposób bezpośredni, że najlepszym sposobem na nudę  jest aktywny tryb życia, właściwa zdrowa komunikacja -bez obecności substancji psychoaktywnych.
    Na zakończenie, ku uciesze uczestników zorganizowano wspólne ognisko i pieczenie kiełbasek przy ogniu.